Pratik Kendin Yap Robot Seti: Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti – 3000Rpm

Robot Ürünlerini İncele!

Açıklama

Robotzade Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti – 3000Rpm
Profesyonel Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kitimiz ile Tanışın!

Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti, MEB Robot Yarışmasının resmi kurallarına uygun olarak ekibimiz tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

2016 Yılında derece alan hızlı çizgi izleyen robot projelerinde 2 Motor ve 2 Tekerlekli tasarım kullanılmıştır, bu sebepten dolayı yarışmanın ilk start anında robotunuz yüksek bir ivme ile rakiplerinizin önüne geçecektir. Ortalama olarak robot kitimizin hızı 7.7 m/s’dir, ciddi bir ivmeli hıza sahiptir.

Kit İçeriğinde Bulunan Malzemelerin Genel Özellikleri;

Çizgizade Çizgi İzleyen Robot Kartı: Arduino Nano temelli profesyonel bir robot kartıdır. Anlık olarak motor başına 4 Amper çıkış verebilen 7-35 Volt arası çalışan güçlü bir robot kartıdır.  Devrede aşırı akım koruması, düşük gerilim koruması ve yüksek sıcaklık koruması bulunmaktadır.
Robot kartının üstünde bulunan Bluetooth pinleri yardımıyla robotunuzu telefon yada tabletiniz ile haberleştirebilirsiniz. Bu sayede robotunuz çalışır durumdayken anlık olarak maksimum hız, ortalama hız, PID vb. gibi değerlerle oynayıp her seferinde robotunuzu bilgisayara bağlamak zahmetinden kurtulup daha hızlı bir şekilde program aşamasında geliştirmeler yapabilirsiniz.

Robotun devresi özel olarak sadece çizgi izleyen robot yarışmalarına uygun şekilde tasarlanmıştır. Devre üzerinde bulunan IR Kızılötesi Alıcısı sayesinde robotunuzu uzaktan kumanda yardımı ile başlatıp ve durdurabilirsiniz.

12V 3000 Rpm Force-Up Dc Motor: Robot kitimizde 3000 Rpm Hızına sahip redüktörlü motorlar kullanılmıştır. Motora 6 volt ile 16 volt arası voltaj verebilirsiniz buna karşılık motorunuz 12 Voltta 3,2 Amper akım çekecektir.

Banebots Tekerlekler: Tekerlek olarak ise yıllardır çizgi izleyen robot projelerinde derece alan ekiplerin kullandığı Amerikan Menşeli Banebots Markalı Yeşil Tekerlekler tercih edilmiştir. Mükemmel tutunan yüzeyi ile robotunuz pistte sınırları zorlayarak rakiplerinize fark atacaktır. (Not: 2016 Yılı Meb Robot Yarışması 1.’si Kullanmıştır)QTR-8A Kızılötesi Sensör: Çizgi izleyen robotlar için tasarlanmış olan bu sensör kartı 1cm arayla yerleştirilmiş 8 IR LED/fototransistör çifti barındırmaktadır. Stabil ve sorunsuz çalıştığı için robotlarda çok fazla tercih edilmektedir.
Robot kitimizi demonte yada montajlı olarak satın alabilirsiniz, kit yanında temel program ücretsiz olarak verilmektedir, bu yazılımı geliştirip çok daha iyi hızlara ulaşabilirsiniz. Sadece montajlı robot kitlerinde ileri seviyede yazılım vermekteyiz.

Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti Malzeme Listesi Aşağıda Yer Almaktadır;
1 Adet x Çizgizade Çizgi İzleyen Robot Kartı
2 Adet x 12V 3000 Rpm Force-Up Dc Motor
1 Adet x QTR-8A Kızılötesi Sensör – Analog
2 Adet x BaneBots Tekerlek 41x10mm
2 Adet x BaneBots Tekli Hub
1 Adet x MZ80 Cisim Sensörü 80Cm.
1 Adet x MZ80 Sensör Aparatı
2 Adet x 12mm Motor Tutucu Aparat
2 Adet x Plastik Sarhoş Tekerlek
1 Adet x Çita Hızlı Çizgi İzleyen Robot Gövdesi
1 Adet x 11.1Volt 500mAh Lipo Batarya
1 Adet x 20’li Dişi-Dişi Jumper Kablo Seti
1 Adet x Sarf Malzeme ( Montaj için Somun+Civata+Kablo)
Robot kitimizle ilgili tüm sorularınızı çekinmeden, bizlere iletişim kısmından ulaşarak sorabilirsiniz.

İnceleme (0)

İlk yorumu yapan siz olun “Pratik Kendin Yap Robot Seti: Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti – 3000Rpm”

Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Tüm Kategoriler