Trefl Mistakos Sandalye Dizme Oyunu

Oyun & Eğlence Kategorisini İncele

Açıklama

Trefl Mistakos Sandalye Dizme Oyunu
Parça Sayısı : 4 Farklı Renkte 32 Sanfalye
Ürün Kutu Ölçüsü : 28 X 28 X 6 Cm
Önerilen Yaş Grubu : 5 Yaş Ve Üzeri
Üretim Yeri : Polonya
Açıklama : 2 Veya 4 Kişilik Bir Sandalye Dizme Oyunu
Varyant 1 Oyun Hedefi; Sandalyeleri Üst Üste Dizerek En Az Ceza Puanını Almak. Oyuncular Kaç Tur Oynanacağına Karar Verirler. Tavsiye Edilen Oyun Tur Sayısı 5’Dir. Oyun, Uzatmalarda Da Bitebilir. En Genç Oyuncu Oyuna Başlar. Oyuncu Kendi Sandalye Rengini Seçer Ve Bir Tanesini Masaya Yerleştirir. Sıra Saat Yönünde İlerler. Bir Sonraki Oyuncu Da Kendi Rengini Seçer Ve Bir Sandalyesini Kendinden Öncekinin Üzerine, Masaya Değmeyecek Şekilde Yerleştirir. Dördüncü Oyuncu Da Son Kalan Rengi Alır Ve Kendinden Önce Yerleştirilen Sandalyelerin Üzerine Koyar. Yalnızca İlk Sandalye Masaya Temas Edebilir: Diğer Tüm Sandalyeler Bir Şekilde Tüm Kendinden Önceki Sandalyelerin Üzerine Konmalıdır. Eğer Sandalye Kulesi Yıkılırsa O Tur Sona Erer. Kulenin Yıkılmasına Sebep Olan Oyuncu Ceza Puanı Alır. Ceza Puanı, Oyuncunun Hareketi Sırasında Masaya Düşürdüğü Sandalye Sayısıyla Eşittir. Kuleyi Yıkan Oyuncunun Solundaki Oyuncu Sonraki Tura Başlayacak Kişidir. Oyun Bitiminde En Az Ceza Puanına Sahip Oyuncu, Oyunu Kazanır.
Varyant 2 Oyun Hedefi; Sandalyelerden Kurtulmak. Sandalyeleri Oyuncular Arasında Eşit Sayıda Dağıtın. Sırayla, Oyuncular Sandalyelerini, Düşmemesine Özen Göstererek Birbiri Üzerine Koyar. Yalnızca İlk Sandalye Masaya Temas Edebilir: Diğerleri, Yığındaki Diğer Sandalyelerden Daha Yüksek Olmak Zorundadır. Sandalyeler Hangi Oyuncunun Hareketi Sırasında Düştüyse, O Oyuncu Düşen Sandalyeleri Almak Zorundadır. Daha Sonra Sıra Bu Oyuncunun Solundaki Oyuncuya Geçer, Sıradaki Oyuncu Masada Kalan Kule Üzerine Sandalyesini Koyarak Oyuna Devam Eder. Sandalyelerinin Tamamını İlk Bitiren Oyuncu, Oyunu Kazanır.
Uzatmalar Oyun Kule Bozulmadan Biterse, Oyuncular İnşa Ettikleri Kuleyi Sırasıyla Sandalyeleri Çekerek Geri Bozar. Her Oyuncu, Sırasına Göre Kendi Rengini Almak Zorundadır. Sandalyeleri Düşüren Oyuncu Oyunu Kaybeder.
İçerik 4 Renkte 32 Sandalye: 8 Yeşil, 8 Mavi, 8 Kırmızı, 8 Sarı

İnceleme (0)

İlk yorumu yapan siz olun “Trefl Mistakos Sandalye Dizme Oyunu”

Yorum

Henüz yorum yapılmadı.

Tüm Kategoriler