Arifoğlu Lavanta Yağı 20 Ml – Bitkisel Uçucu Yağ

Stokta yok

Keskin kokusu ile yüzyıllardır çoğu sektörün göz bebeği olan Lavanta Yağı, herkesin sevdiği kokus

Açıklama

Lavanta Yağının eşsiz kokusu ve rahatlatıcı etkisi ile buluşun.. Yukarıda “Birlikte daha avantajlı” bölümümüz de ürünlerin arasından istediklerinizi seçerek sizde kendi karışımınızı elde edebilirsiniz.

Doğal Lavanta Yağ Nedir?

Lavanta bitkisi yüksek ve kırsal kesimlerde yetişir, 40-50 santim uzunluğa ve yeşil ya da gri renge sahip mor çiçekli bir bitkidir. Çiçeklerinden buhar distilasyonu (damıtma) yöntemi ile edilir. Latince de hoş aroması nedeni ile “yıkamak” anlamına gelen Lavare’dir. Saç, cilt, vücut ve kokusu sayesinde rahatlatıcı birçok alanda kullanılmaktadır.

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı kokusu ile zinde tutucu bir etki sağlayabilir. Zinde tutucu etkisi sizi enerjik hissettireceğinden stresten uzak kalmanıza da yardımcı olur. Saç ve cilt için bir sabit yağ ile karıştırıldığında parlaklık kazandıran bir etki ile karşılaşmanız mümkündür.

Lavanta Yağı Nasıl Kullanılır?

Saç İçin: Lavanta Yağını başka bir sabit yağ ile karıştırılmalıdır. Bu yağ; Avokado Yağı veya Jojoba Yağı ile karıştırılabilir. Sonrasında saçınıza uygulayınız bir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Saçlarınıza parlaklık ve canlılık kazandırır.

Vücut İçin: Bir sabit yağ ile karıştırılarak kullanılması etkisini arttırabilirsiniz. Ağrı hissettiğiniz yere, nemlendirme amacı ile kullanabilirsiniz. Avokado Yağı veya Jojoba Yağı kullanacağınız sabit yağ olabilir.

Tedavi İçin: Tedavi denilince aklımıza gelebilecekleri şöyle listeleyebiliriz,

  • Uykusuzluk,
  • Stres,
  • Anksiyete,
  • Ferahlatıcı,
  • Solunum rahatlatır

Kokusunun hissettirdikleri birçoğuna iyi gelmektedir. Bir beze damlatacağınız lavanta yağını yatağınızın yakınlarında bir yere koyarak, bir tülbent ya da beze damlatın birkaç kere koklayın. Bu uygulama yöntemlerini yukarıdaki durumlarda deneyebilirsiniz.

Buhurdanlık veya diğer kokusunu yayacak yöntemler içinde kullanılabilir. Kokusu evinizi saracaktır. Evcil hayvanlarınızın pirelenmesini önlemek içinde kullanabilirsiniz. Lavanta yağı yaşamımız için birçok faydaya sahiptir. Kimi zaman karıştırılarak kimi zaman direkt olarak kullanılabilmektedir.

Özellikler

Ek bilgi

Amaç

Etki

,

Hacim

Kullanıcı

,

Marka

Ürün Tipi

Ürün Türü

Ürün Uzmanı

Form

İnceleme (1)

Toplam Puan

5.00

01
( 1 Yorum )
5 Puan
100%
4 Puan
0%
3 Puan
0%
2 Puan
0%
1 Puan
0%
Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 yorum

  1. 01

    tarafından Sezen

    lavanta yağını temizlikte kullanıyorum hem çok güzel koku yayıyor hemde iyi bi antiseptik tavsiye ederim 🙂

Tüm Kategoriler