Ylang Ylang Yağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Ylang Ylang Yağı Nedir?

Merhabalaar!

Popüler ve herkes tarafından sevilen Ylang Ylang Yağı son zamanların gözde bakım ürünü diyebiliriz. Sakinleştirici etkisiyle de göz dolduran bu yağ kolayca bakım yapmanıza yardımcı oluyor. İsmini yeni duyanlar için ylang ylang yağı nedir, nasıl kullanılır ve birçok faydasını bu yazımızda topladık. . Cananga Odorata adı verilen bir ağaçtan elde edilen bu yağ iyileştirici ve nemlendirici bir özelliğe sahiptir.

Ylang Ylang Yağı Faydaları

Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyen içeriği ile cilt bakımlarında sizlere yardımcı olabilir. Kan dolaşımını hızlandırarak cildinizde iyileştirici bir etki yaratır. İçerisinde birçok vitamin ve mineral bulundurmaktadır.

Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlarda, koklayarak sakinleşmenize yardımcı olacak bu yağ kaygı ve stresten sizleri uzaklaştırmaya da yardımcı olacaktır. Hem zihnen hem de bedenen rahatlamanıza yardımcı olacak bu yağ ağrıyan bölgelerinize de uygulamaya uygundur.

Saç bakımında ışıltı katacak bir etki ile saç uzamanızı da hızlandırabilir. Saç köklerini ve saç derinizdeki sorunları kolayca ortadan kaldırmaya yardımcı olacak. İçerisindeki vitamin ve minerallerle saçlarınızı besleyerek kepek oluşumunu da engellemeye yardımcı olur.

Ürünümüze hemen göz atın!

Ylang Ylang Yağı Nasıl Kullanılır?

Masaj uygulamasında kullandığınız yağların içerisine 4-5 damla ylang ylang yağı ekleyerek masaj yağının rahatlatıcı etkisini kolayca arttırabilirsiniz. Bu yağı saç bakımınızda ve cilt bakımınızda kullanmanız uygundur!

Saç maskelerinize birkaç damla katarak saçınızda 15-20 dakika bekletmeniz yeterlidir. Sonrasında ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağının Olası Yan Etkileri

Ylang ylang yağını tek başına kullanmanız doğru değildir. Cildinizde tahrişe neden olabilmektedir, Bu nedenle ylang ylang yağını su veya başka sabit bir yağ ile seyretmeniz önemlidir. Kullanım öncesinde yağı, bileğinizde test etmeniz de yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler