Yüz Gençleştirici Estetik Uygulamaları

Yüz Gençleştirici Estetik Uygulamaları

Yüzümüzün, çene ve elmacık kemiği dolgusu, implant işlemleri, kaş kaldırma ve göz torbası tedavisi gibi birçok estetik işlemi yapılabilir. Yüzü gençleştiren ve güzel görünmesi için yapılan estetik işlemleri birbirini destekliyor. 

Yaşlanma belirtileri aynı seansta birçok işlemle ortadan kaldırılabilir. Yüzdeki yorgun ve mutsuz görünüm kırışıklıklar, torba oluşumu ve morluklar, belirginleşen çizgiler hepsi tek bir işlemle ortadan kaybolmaz. 

Bu nedenle istenen sonuca yaklaşmak için yorgun görünüme sebep olan bu deformasyonların ortadan kaldırılması gerekir.

pratikya-blog-gorseli03

Burun & Çene Estetiği

Burun ve çene birbirlerini destekler. Başarılı bir burun ameliyatı sonrasında, çenenin pozisyonu da onun duruşunu etkiler.

Bu durumda çenenin durumuna göre implant ya da dolgu enjeksiyonu tavsiye edilir. 

Yorgunluk & Kırışıklık

Eğer yüzünüzde sarkma veya kırışıklıklar ayı anda oluşmuşsa göz kapağı torbaları dururken sadece kaz ayaklarını tedavi etmek de aynı şekilde hastayı istenen sonuca ulaştırmaz. 

Yüzde gençleştirme operasyonu yapılacaksa kırışıklıklar, göz torbaları, kaş düşüklükleri (kaş kaldırma) ve göz altı morluklarının aynı anda tedavi edilmesi tavsiye edilir.

Hacim Eksiklikleri

Genel yüz estetiğinde çene, elmacık kemiği ve dudak gibi bölgelerdeki hacim eksikleri kişinin isteğine göre yapılabilir. Bu operasyonların gerekliliği kişiye göre değişiklik gösterebilir.
Örneğin elmacık kemiği yani yanaklarını fazla çökükse ve çene yan profilden görünümü bozacak kadar geride duran kişilere yapılmalıdır.
Aynı şekilde dudakları çok ince olan ve kişiye aşırı sinirli bir ifade veren kişilere de tavsiye edilir.
Yüzde estetik bir sorun oluşturmadığı ama daha dolgun ya da çıkık durması durumunda yüze daha fazla çekicilik kazandıran durumlarda ise istekler göz önüne alınır.

Bir cevap yazın

Tüm Kategoriler